Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 44
» Najnowszy użytkownik: annaly
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Wyniki Rally Sprint
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie pliki
Powitanie
Witaj na stronie

Automobilklubu Biłgorajskiego
www.automobilklubbilgorajski.pl


23-400 Biłgoraj, ul. Targowa 15
tel./fax: 84/6862498, kom. 721468000


Nr konta PKO BP: 33 1020 5385 0000 9502 0031 3734
NIP: 918-10-00-958
Ostatnio dodane w galerii
Runda RS

Runda „RallySprint”

Automobilklub Biłgorajski zaprasza w dniu 27 lipca (niedziela) 2014r. na otwartą imprezę samochodową z cyklu "RallySprint" – runda rozgrywana o Puchar ZO PZM, która zostanie przeprowadzona na torze Biłgoraj, przy ul. Motorowej. Zawody zostaną rozegrane w oparciu o "Regulamin Ramowy Pucharu ZO PZM 2014" z podziałem samochodów na 5 klas. Program godzinowy: godz. 9,00-9,45-przyjmowanie zgłoszeń; 9,45 -odprawa;10,00 -Start; ok.14,00 -zakończenie zawodów; 14,30 -ogłoszenie wyników rundy i wręczenie dyplomów i medali.  

Poniżej w czytaj więcej (kliknij) Komunikat (Regul. uzupełniający).


Wyróżnienia Automobilklubu

WYRÓŻNIENIA Automobilklubu Biłgorajskiego za promocję imprez motorowych.

Podczas 12. Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego "Roztocze-Biłgoraj 2014", w dniu 12 lipca br. okolicznościowe  "PODZIĘKOWANIE" oraz "Medal Pamiątkowy" został przyznany redakcji Regionalnego Serwisu Informacyjnego bilgoraj.com.pl  oraz FotoFilm "PLANET" - Wiesław Sabat (Tarnobrzeg). Przyznane przez władze Automobilklubu Biłgorajskiego wyróżnienia, to specjalne podziękowanie za wieloletni patronat medialny, promowanie oraz dokumentowanie różnych imprez motorowych organizowanych przez Automobilklub, w tym największej imprezy klubowej -Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego "Roztocze - Bołgoraj". Wyróżnienia wręczyli Zbigniew Woźny - prezes Automobilklubu Biłgorajskiego i Zenon Łój -członek zarządu, komandor zlotu.

Zbigniew Woźny - prezes Automobilklubu Biłgorajskiego - tak uzasadnił te wyróżnienia:  ..."Dzięki Państwa otwartości, profesjonalizmowi i rzetelności, organizowane przez nas imprezy mają odpowiednie medialne nagłośnienie. Poprzez zapowiedzi i obszerne relacje przyczyniają się Państwo poprzez to do popularyzacji sportów motorowych w naszym Regionie oraz promocję Ziemi Biłgorajskiej. Nieoceniony jest także wkład w promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym..."  Specjalnie wybity z okazji 10-go, jubileuszowego Zlotu, Medal Pamiątkowy z wyrytym na awersie napisem "Zasłużony dla Zlotu" (rewers zawiera logo Klubu) był wręczony w 2010 roku, wielu działaczom Automobilkubu Biłgorajskiego, przedstawicielom instutucji wspierających oraz osobom ze stowarzyszeń współpracujących z Klubem i Sponsorom. Na stronie Regionalnego Serwisu Informacyjnego bilgoraj.com.pl można przeczytać informację na ten temat (http://bilgoraj.com.pl/bilgorajcompl-wyrozoniony-przez-automobilklubbilgorajski,,4,11,11,1,12189,n.html).  Poniżej prezentujemy treść "Podziękowania" i "Medal". 


Zlot Motocyklowy

XII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy "ROZTOCZE - BIŁGORAJ 2014"

Automobilklub Biłgorajski przy współpracy z Agencją Artystyczną „ADA” zapraszają wszystkich miłośników turystyki motocyklowej i publiczność na XII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy "ROZTOCZE-BIŁGORAJ 2014" organizowany w dniach 11-13 lipca br. na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Wola Duża k/Biłgoraja. Teren zlotu jest położony w odległości ok. 4 km od miasta, na zalesionym terenie malowniczego ośrodka wypoczynkowego przy trasie 858 Biłgoraj-Zamość /tuż przy linii kolejowej/. Miło nam poinformować wszytkich, że "gwiazdą" tegorocznego Zlotu będzie znany zespół muzyczny K S U (!) -Koncert w sobotę (12 lipca) wieczorem. Podczas Zlotu zagrają ponadto zespoły: "BLUSTER", "KALI-GULA", "CHAOS" i "INSPIRO".                                          

 Obrazy: DSC_0671_650x436.jpgMieszkańców miasta, przyjezdnych - zapraszamy do obejrzenia parady motocykli w główny dzień zlotu - sobota 12 lipca br. Wyjazd kolumny motocyklistów z Ośrodka Rekreacyjnego Woli Dużej -terenu zlotu, nastąpi o godz. 11,30 i potrwa ok. 0,5 godz.  Uwaga! Informujemy, że w tym roku trasa parady będzie przebiegać ulicamiZamojską, Długą, Boh. Monte Cassino, Wiejską, Kościuszki, Zamojską - z powrotem na teren Zlotu. Nie będzie postoju i prezentacji maszyn na Placu Wolności (czy autodromie) - jak w latach ubiegłych. Na prezentację maszyn publiczność zapraszamy w sobotę od godz. 15,00 na teren Zlotu (Park Maszyn). Szczególowy program Zlotu i inne informacje dot. imprezy podajemy poniżej w "czytaj więcej" (kliknij).

 

Afisz 1


Tuning

Pierwszy zlot „Cult Style Lubelszczyzna”

W dniach 28-29 czerwca 2014r. we Frampolu została zorganizowana po raz pierwszy w regionie „na poważnie” impreza motoryzacyjna skierowana przede wszystkim do fanów aut i wszelkiego rodzaju tuningu. Z zaproszenia skorzystało kilkaset osób. Organizatorzy podali, że w imprezie wzięło udział 74 auta a teren zlotu przez dwa dni odwiedziło od 4 do 4,5 tysiąca widzów. Marcin Kozak - założyciel cultstylelubelszczyzna.pl i jeden z organizatorów zlotu, w wywiadzie dla portalu bilgoraj.com.pl powiedział:"Rok temu otworzyłem forum Cult Style Lubelszczyzna, dla miłośników „GERMAN” „CULT” „JDM” czy „STANCE”. Dziś to największe miejsce wymiany doświadczeń i wspólnej działalności miłośników tuningu na Lubelszczyźnie. Dokładnie po roku organizujemy pierwszy zlot „Cult Style Lubelszczyzna”, jako imprezę, ma której bezpośrednio mogą poznać się uczestnicy forum i w realu obejrzeć swoje auta.” 

Dla uczestników przygotowano liczne konkursy w tym m.in na najciekawsze auta zlotu, car audio, najlepiej spasowany negatyw (stance), najgłośniejszy wydech, najlepsza felga, najładniejsza komora (clean), oraz zręcznościowe, w tym rzut felgą czy przeciąganie auta (drużynowe). Jakub Wojtyło -współorganizator pierwszego zlotu uzupełnił: „Podczas imprezy zbieramy także podpisy pod petycją skierowaną do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju o renowację biłgorajskiego autodromu, wyjaśnienie kwestii własnościowych terenu i łatwiejszy dostęp do obiektu dla fanów motoryzacji.”

Z rozegranych podczas zlotu różnych konkursów i konkurencji, należy chyba podać ten „najważniejszy”(?): na „pięć najlepszych aut zlotu”:
1.Kamil L1 Corrado;  2.Patryk Hawaii Audi 90;  3.Adrian Astra Bertone;  4.Rafał Gęśla//Steffan Mercedes W124;  5.Rafał Sroczyński Golf III cabrio

Poniżej w "czytaj więcej" (kliknij) -wywiad z prezesem stowarzyszenia i głównym organizatorem zlotu./zł/


Życzenia

Robocze ZEBRANIE ZARZĄDU. Prace na terenie zlotu. 

Informuję, że dniu 10.07.2014r. (czwartek) o godz. 16,00 zaplanowane są prace przygotowawcze na terenie ośrodka w Woli Dużej, poświęcone organizacji zlotu motocyklowego. Wszytkich Kolegów z zarządu oraz osoby, które zgłosiły się do pomocy i dyżurów podczas zlotu, proszę o niezawodne przybycie lub kontakt w razie potrzeby. 

Prezes Zarządu -Zbigniew Woźny.

Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego składa najlepsze najlepsze życzenia imieninowe czerwcowym solenizantom -Koleżankom i Kolegom, członkom i sympatykom naszego Klubu, obchodzącym w tym miesiacu swoje imieniny!


Oldtimer Profi

Motocykle zabytkowe na „2. Oldtimer Profi 2014” na biłgorajskim autodromie.

Na biłgorajskim autodromie, w dniu 15 czerwca 2014r. Biłgorajska Grupa Miłośników Zabytków  „Oldtimer”, Automobilklub Biłgorajski, oraz UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, zorganizowały po raz drugi imprezę motocyklową pn. „OLDTIMER PROFI 2014” z udziałem motocykli zabytkowych i kolekcjonerskich (historycznych). Do konkursów zgłoszonych zostało 35 motocykli różnych marek i modeli, których właściciele wzięli udział w biegach pokazowych i konkursach. Motocykle były podzielone na dwie podstawowe grupy wiekowe pre 1955 i post 1955, w których motocykle klasyfikowane zostały pod względem pojemności skokowej silnika. Odrębną grupę stanowiły motocykle japońskie z lat 70-tych, które ścigały się w oddzielnych biegach.

Dalsza część relacji oraz lista uczestników poniżej w "czytaj więcej" (kliknij)


Rocznica śmierci

Wspominamy Kolegów, którzy od nas odeszli w minionym okresie...

W tym tym tygodniu mija trzecia śmierci śp Adama Piskorskiego (+5.06.2011r.) -byłego członka naszego Klubu, którego pamiętamy jako aktywnego działacza PZMot, świadczącego usługi pomocy drogowej i znanego w regionie miłośnika starej motoryzacji. W kwietniu minęła pierwsza rocznica śp. Mirosława Mazura (+20.04.2013r.) -byłego członka Automobilklubu Lubelskiego, twórcy pierwszej repliki "Syreny Sport". W najbliższym czasie przypadają rocznice śmierci dwóch innych znanych i zasłużonych działaczy PZMot. - śp Jana Żabińskiego (+9.07.2000r.) -pierwszego prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego i śp. Romana Pijanowskiego -byłego wieloletniego prezesa ZG PZM (+12.07.1993r), których łączyła wieloletnia znajomość i przyjaźń. Cześć Ich pamięci ! 


Zlot Zabytków

4. Biłgorajski zlot ”oldtimerów”.

Na biłgorajskim autodromie, w dniu 1 czerwca 2014r. Automobilklub Biłgorajski przy współpracy z Biłgorajską Grupą Miłośników Zabytków „Oldtimer” oraz UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, zorganizowały plenerową imprezę motoryzacyjną - 4. Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich (historycznych). Obawy organizatorów imprezy o frekwencję, były w pełni uzasadnione, bowiem odnotowano najniższą, jak dotychczas, liczbę prezentowanych pojazdów na zlocie – nieco ponad 30. Na tor kartingowy przyjechało 25 aut i 5(?) motocykli. Szkoda, że kapryśna aura, jaka panowała w ostatnich dniach w naszym kraju sprawiła, że duża część regionalnych miłośników i posiadaczy „oldtimerów” nie odważyła się na udział w zlocie. Tym bardziej należy żałować, bo w tym dniu było pochmurno i wietrznie ale przecież nie padało (?!), co można uznać za jakiś dobry znak z góry, który dobrze wróży na przyszłość tej wyjątkowej urody imprezie.! W programie zlotu były stałe pozycje jak - prezentacja pojazdów i uczestników zlotu, wybór najładniejszych pojazdów w kategorii "motocykle" i "samochody" oraz parada pojazdów po torze. Zaplanowane specjalnie dla dzieci, w związku z ich świętem, pokazy modeli latających w wykonaniu członków Klubu Modelarskiego LOK w Biłgoraju, nie odbyły się, ale jedynie krótki pokaz modeli kołowych. Dla tych najmłodszych nie zabrakło za to słodyczy i naklejek zlotowych, które zawsze dzieci chętnie zbierają.

Na zlot przyjechało kilka aut zabytkowych, posiadających żółte tablice i to one były wyróżnione w pierwszej kolejności a właściciele odebrali okazałe puchary oraz upominki. W następnej kolejności pucharami i dyplomami wyróżniono inne, najlepiej prezentujące się pojazdy różnych marek i roczników, które kiedyś można było spotkać na polskich drogach.

Poniżej w "czytaj więcej" (kliknij), dalsza część relacji ze zlotu, lista uczestników oraz o zlocie w biłgorajskich mediach -(tym razem -bilgorajska.pl). Postaramy się zamieścić galerię -a może znalazłaby się osoba, ktora przesłałaby nam trochę ciekawych fotek -z góry dziekujemy!/zł/"OLDTIMER PROFI" - 2014

 

"OLDTIMER PROFI" - 2014 -Biłgoraj - Autodrom, 15 czerwiec 2013 r.(niedziela)Obrazy: oldtimer_profi.jpg

Wyścigi Motocykli Zabytkowych. Plenerowa Wystawa Motocykli Zabytkowych.

Biłgorajska Grupa Miłośników Zabytków ,,OLDTIMER'', Automobilklub Biłgorajski oraz Uczniowski Klub Sportowy Moto-Kart ,,ENERGETYK'' przy RCEZ Biłgoraj, mają przyjemność zaprosić wszystkich miłośników motocykli zabytkowych na drugą w naszym regionie, wyjątkowej urody imprezę motorową z klasykami pn.„ OLDTIMER PROFI'' 2014, która odbędzie się w dniu 15.VI.2014r. w Biłgoraju, na autodromie RCEZ przy ul. Motorowej (tor kartingowy). Ale też przy tej okazji zapraszamy wszystkich posiadaczy motocykli zabytkowych, którzy "mają wolne" w niedzielę – 15 czerwca (od godz. 11:00) na przyjazd w tym dniu swoim "klasykiem" (motorower, motocykl, auto). Serdecznie zapraszamy!!!

Poniżej w "czytaj więcej" (kliknij): Program godzinowy zawodów w dniu 15.06.2014r. - formularz ZGŁOSZENIA uczestnika - Regulamin Ramowy Zlotu i Regulaminy Konkursów. Informacje pod tel. Wiesiek -660706492.

Zgłoszenie udziału Oldtimer Profi 2014 


Cross Car Race

2 Runda Pucharu "Cross Car Race" 2014.s

W dniu 18 maja (niedziela) 2014r. na biłgorajskim autodromie została rozegrana 2 Runda Pucharu -"Cross Car Race" 2014 (CCR) -amatorskich wyścigów samochodowych, w której wzięło udział 23 kierowców -zawody ukończyło 16.  Jednym ze współorganizatorów zawodów jest Automobilklub Biłgorajski. Klasyfikacja indywidualna wyścigów ("pudło"): 1. Piotr Ordecki; 2. Piotr Bosak; 3. Ireneusz Pawlos. Klasyfikacja zespołowa: 1. Judo Rally Team; 2. Drużyna Wojtka i Rodzyna; 3. Jandar Team.

Jak "na gorąco" imprezę podsumował dyrektor 2 rundy Cross Car Race -Tomek Rapkiewicz-Dyl -"Tym razem zawodom towarzyszyła wręcz letnia aura, co sprawiło tłumne przybycie publiczności i fanów tego sportu, którzy mieli frajdę oglądać zmagania kierowców na biłgorajskim autodromie. Dzięki suchej nawierzchni toru wyscigi skorzystały na dynamice i widowiskowości, obfitowały w owocne wyprzedzania. Jak zawsze, organizatorzy cieszą się, że wyścigi przebiegały sprawnie, w atmosferze "fair play" i bez przykrych niespodzianek. Kolejna runda  zawodów zaplanowana jest pod koniec wakacji - 24.08.2014. Przy okazji, chciałbym podziękować koleżankom i kolegom za udzieloną pomoc w przeprowadzeniu imprezy." - Najlepszym indywidualnie i zespołowo, zostały wręczone pamiątkowe puchary. Informujemy, że w najbliższym czasie, postaramy się zamieścić w naszej galerii fotoreportaż z tych zawodów a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na zaprzyjaźnionym portalu bilgoraj.com.pl -pod adresem: http://bilgoraj.com.pl/cross-car-race-po-raz-drugi-w-bilgoraju,,4,11,11,1,11900,n.html.  

/zł/


Syrenka

Wyprawa "Syrenką" dookoła Polski z przystankiem... w Biłgoraju!

Niezwykła wyprawa "Syrenką" dookoła Polski

"Dwóch pasjonatów starej motoryzacji Grzegorz Sroka i Artur Samborski postanowiło odbyć wyprawę dookoła Polski samochodem marki "Syrena" 105 L z roku 1976. Dziś zawitali do Biłgoraja. Podróż rozpoczęli 25 kwietnia 2014r, a zakończą 6 maja. Za sobą ciągną przyczepę kempingową "Niewiadów"126e z 1986 roku. Chcą udowodnić, że samochody niejako z poprzedniej epoki, są w stanie przebyć ponad 3000 km w ciągu zaledwie 10 dni. W podróży towarzyszy im koleżanka Martyna Filipiak. Przejechali już 3 tysiące kilometrów. Wyruszyli spod krakowskiego Wawelu, jechali wzdłuż polskich granic odwiedzajac trzy najdalej wysunięte krańce Polski: zachodni, północny oraz wschodni, a także ten najniżej położony na Żuławach Wiślanych. Biłgoraj był ostatnim przystankiem przed ich powrotem do Krakowa. Jak podkreślają "Syrena", jak na razie nie zawiodła. Do Biłgoraja pasjonaci "Syrenki" zawitali na zaproszenie Maćka Hysy, pasjonata starej motoryzacji i posiadacza dwóch aut marki "Syrena", aktywnego członka Automobilklubu Biłgorajskiego."(-)

Dalszą część relacji zamieszczamy poniżej w "czytaj więcej" (kliknij) /zł/

Źródło:Portal bilgoraj.com.pl / www.bilgorajska.pl