Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 45
» Najnowszy użytkownik: mm
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Wyniki Rally Sprint
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie pliki
Powitanie
Witaj na stronie

Automobilklubu Biłgorajskiego
www.automobilklubbilgorajski.pl


23-400 Biłgoraj, ul. Targowa 15
tel./fax: 84/6862498, kom. 721468000


Nr konta PKO BP: 33 1020 5385 0000 9502 0031 3734
NIP: 918-10-00-958
Ostatnio dodane w galerii
TNMOL

ODWOŁANIE terminu Turystycznego Rajdu po Roztoczu "TANEW 2014", planowanego dn.03.08.2014r.

Do wiadomości: ZO PZM w Lublinie  i Kluby PZM

W związku z problemami  organizacyjnymi (wakacje) i dotrzymaniem terminu rundy TNMOL w dniu 3 sierpnia 2014r (Turystyczny Rajd Samochodowy po Roztoczu TANEW 2014) -jako imprezy z kalendarza okręgowego PZM, informujemy, że ODWOŁUJEMY TEN TERMINZa zaistniałą sytuację (zmianę) nasz Klub przeprasza !
Mamy nadzieję, że Klub zorganizowje ten rajd a zmiana terminu tej imprezy, nie spowoduje dużych komplikacji w okręgu, biorąc pod uwagę zaproszenie na rajd w dniu 17 sierpnia 2014 roku - na  4 rundę TNMOL organizowaną przez KM Pionier Lublin (chcielibyśmy żeby wzięli w nim udział nasi reprezentanci !?).

Nowy termin biłgorajskiego Rajdu po Roztoczu zostanie przez  Klub zgłoszony do ZO PZM Lublin w najbliższym terminie, z 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Pierwsza nieformalna data to: 31.08.2014r  lub zaproponujemy "wolną" niedzielę  w m-cu wrześniu. Zapraszamy członków Klubu do organizacji rajdu.

UWAGA! Zmiana adresu kontaktu z Klubem:
W związku z problemami technicznymi poczty elektronicznej (na Onet) -nieczynne dwa dotychczasowe adresy kontaktowe e-mail z rzecznikiem prasowym Klubu -Zenonem Łojem (osobisty: autozbyt_loj@op.pl oraz klubowyzloj@automobilklubbilgorajski.pl
Wiadomości kierowane elektronicznie do naszego Klubu prosimy kierować na "nowy" (tymczasowy) adres kontaktowy e-mail:  autozbyt1993@gmail.com


Runda RS

Sierpniowa runda „RallySprint”

W niedzielę, w dniu 27 lipca 2014r. Automobilklub Biłgorajski był organizatorem zawodów samochodowych z cyklu „RallySprint” rozgrywanych o Puchar ZO PZM w Lublinie. Frekwencja w tej „wakacyjnej rundzie” nie była wysoka, gdyż w rundzie wzięło udział tylko 13 kierowców. Wakacyjną przerwę zrobili sobie reprezentanci takich automobilklubów PZM jak: Chełmski, Zamojski czy Rzeszowski, z których kierowcy najczęściej brali udział w tym cyklu zawodów.

Słoneczna, ciepła aura i dobre warunki na torze wyrównywały szanse dla wszystkich startujących. Spora grupa publiczności obserwowała zmagania kierowców, którzy mieli do rozegrania trzy próby sportowe. Zawody przebiegły bardzo sprawnie i obyło się bez większych niespodzianek. W zawodach dobrze wypadli kierowcy reprezentujący Automobilklub Biłgorajski - gospodarzy zawodów, którzy w tej rundzie stanowili blisko połowę startujących i zajęli pierwsze miejsca w swoich klasach: 2 - M.Dziubiński, 3 - M.Psiuk i 4 - D.Bińkiewicz.

Wyniki rundy (klasyfikacja generalna) podana poniżej w "czytaj więcej" (kliknij) zł


Wyróżnienia Automobilklubu

WYRÓŻNIENIA Automobilklubu Biłgorajskiego za promocję imprez motorowych.

Podczas 12. Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego "Roztocze-Biłgoraj 2014", w dniu 12 lipca br. okolicznościowe  "PODZIĘKOWANIE" oraz "Medal Pamiątkowy" został przyznany redakcji Regionalnego Serwisu Informacyjnego bilgoraj.com.pl  oraz FotoFilm "PLANET" - Wiesław Sabat (Tarnobrzeg). Przyznane przez władze Automobilklubu Biłgorajskiego wyróżnienia, to specjalne podziękowanie za wieloletni patronat medialny, promowanie oraz dokumentowanie różnych imprez motorowych organizowanych przez Automobilklub, w tym największej imprezy klubowej -Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego "Roztocze - Bołgoraj". Wyróżnienia wręczyli Zbigniew Woźny - prezes Automobilklubu Biłgorajskiego i Zenon Łój -członek zarządu, komandor zlotu.

Zbigniew Woźny - prezes Automobilklubu Biłgorajskiego - tak uzasadnił te wyróżnienia:  ..."Dzięki Państwa otwartości, profesjonalizmowi i rzetelności, organizowane przez nas imprezy mają odpowiednie medialne nagłośnienie. Poprzez zapowiedzi i obszerne relacje przyczyniają się Państwo poprzez to do popularyzacji sportów motorowych w naszym Regionie oraz promocję Ziemi Biłgorajskiej. Nieoceniony jest także wkład w promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym..."  Specjalnie wybity z okazji 10-go, jubileuszowego Zlotu, Medal Pamiątkowy z wyrytym na awersie napisem "Zasłużony dla Zlotu" (rewers zawiera logo Klubu) był wręczony w 2010 roku, wielu działaczom Automobilkubu Biłgorajskiego, przedstawicielom instutucji wspierających oraz osobom ze stowarzyszeń współpracujących z Klubem i Sponsorom. Na stronie Regionalnego Serwisu Informacyjnego bilgoraj.com.pl można przeczytać informację na ten temat (http://bilgoraj.com.pl/bilgorajcompl-wyrozoniony-przez-automobilklubbilgorajski,,4,11,11,1,12189,n.html).  Poniżej prezentujemy treść "Podziękowania" i "Medal". 


Zlot Motocyklowy

XII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy "ROZTOCZE - BIŁGORAJ 2014"

Automobilklub Biłgorajski przy współpracy z Agencją Artystyczną „ADA” zapraszają wszystkich miłośników turystyki motocyklowej i publiczność na XII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy "ROZTOCZE-BIŁGORAJ 2014" organizowany w dniach 11-13 lipca br. na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Wola Duża k/Biłgoraja. Teren zlotu jest położony w odległości ok. 4 km od miasta, na zalesionym terenie malowniczego ośrodka wypoczynkowego przy trasie 858 Biłgoraj-Zamość /tuż przy linii kolejowej/. Miło nam poinformować wszytkich, że "gwiazdą" tegorocznego Zlotu będzie znany zespół muzyczny K S U (!) -Koncert w sobotę (12 lipca) wieczorem. Podczas Zlotu zagrają ponadto zespoły: "BLUSTER", "KALI-GULA", "CHAOS" i "INSPIRO".                                          

 Obrazy: DSC_0671_650x436.jpgMieszkańców miasta, przyjezdnych - zapraszamy do obejrzenia parady motocykli w główny dzień zlotu - sobota 12 lipca br. Wyjazd kolumny motocyklistów z Ośrodka Rekreacyjnego Woli Dużej -terenu zlotu, nastąpi o godz. 11,30 i potrwa ok. 0,5 godz.  Uwaga! Informujemy, że w tym roku trasa parady będzie przebiegać ulicamiZamojską, Długą, Boh. Monte Cassino, Wiejską, Kościuszki, Zamojską - z powrotem na teren Zlotu. Nie będzie postoju i prezentacji maszyn na Placu Wolności (czy autodromie) - jak w latach ubiegłych. Na prezentację maszyn publiczność zapraszamy w sobotę od godz. 15,00 na teren Zlotu (Park Maszyn). Szczególowy program Zlotu i inne informacje dot. imprezy podajemy poniżej w "czytaj więcej" (kliknij).

 

Afisz 1


Tuning

Pierwszy zlot „Cult Style Lubelszczyzna”

W dniach 28-29 czerwca 2014r. we Frampolu została zorganizowana po raz pierwszy w regionie „na poważnie” impreza motoryzacyjna skierowana przede wszystkim do fanów aut i wszelkiego rodzaju tuningu. Z zaproszenia skorzystało kilkaset osób. Organizatorzy podali, że w imprezie wzięło udział 74 auta a teren zlotu przez dwa dni odwiedziło od 4 do 4,5 tysiąca widzów. Marcin Kozak - założyciel cultstylelubelszczyzna.pl i jeden z organizatorów zlotu, w wywiadzie dla portalu bilgoraj.com.pl powiedział:"Rok temu otworzyłem forum Cult Style Lubelszczyzna, dla miłośników „GERMAN” „CULT” „JDM” czy „STANCE”. Dziś to największe miejsce wymiany doświadczeń i wspólnej działalności miłośników tuningu na Lubelszczyźnie. Dokładnie po roku organizujemy pierwszy zlot „Cult Style Lubelszczyzna”, jako imprezę, ma której bezpośrednio mogą poznać się uczestnicy forum i w realu obejrzeć swoje auta.” 

Dla uczestników przygotowano liczne konkursy w tym m.in na najciekawsze auta zlotu, car audio, najlepiej spasowany negatyw (stance), najgłośniejszy wydech, najlepsza felga, najładniejsza komora (clean), oraz zręcznościowe, w tym rzut felgą czy przeciąganie auta (drużynowe). Jakub Wojtyło -współorganizator pierwszego zlotu uzupełnił: „Podczas imprezy zbieramy także podpisy pod petycją skierowaną do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju o renowację biłgorajskiego autodromu, wyjaśnienie kwestii własnościowych terenu i łatwiejszy dostęp do obiektu dla fanów motoryzacji.”

Z rozegranych podczas zlotu różnych konkursów i konkurencji, należy chyba podać ten „najważniejszy”(?): na „pięć najlepszych aut zlotu”:
1.Kamil L1 Corrado;  2.Patryk Hawaii Audi 90;  3.Adrian Astra Bertone;  4.Rafał Gęśla//Steffan Mercedes W124;  5.Rafał Sroczyński Golf III cabrio

Poniżej w "czytaj więcej" (kliknij) -wywiad z prezesem stowarzyszenia i głównym organizatorem zlotu./zł/


Życzenia

Robocze ZEBRANIE ZARZĄDU. Prace na terenie zlotu. 

Informuję, że dniu 10.07.2014r. (czwartek) o godz. 16,00 zaplanowane są prace przygotowawcze na terenie ośrodka w Woli Dużej, poświęcone organizacji zlotu motocyklowego. Wszytkich Kolegów z zarządu oraz osoby, które zgłosiły się do pomocy i dyżurów podczas zlotu, proszę o niezawodne przybycie lub kontakt w razie potrzeby. 

Prezes Zarządu -Zbigniew Woźny.

Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego składa najlepsze najlepsze życzenia imieninowe czerwcowym solenizantom -Koleżankom i Kolegom, członkom i sympatykom naszego Klubu, obchodzącym w tym miesiacu swoje imieniny!


Oldtimer Profi

Motocykle zabytkowe na „2. Oldtimer Profi 2014” na biłgorajskim autodromie.

Na biłgorajskim autodromie, w dniu 15 czerwca 2014r. Biłgorajska Grupa Miłośników Zabytków  „Oldtimer”, Automobilklub Biłgorajski, oraz UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, zorganizowały po raz drugi imprezę motocyklową pn. „OLDTIMER PROFI 2014” z udziałem motocykli zabytkowych i kolekcjonerskich (historycznych). Do konkursów zgłoszonych zostało 35 motocykli różnych marek i modeli, których właściciele wzięli udział w biegach pokazowych i konkursach. Motocykle były podzielone na dwie podstawowe grupy wiekowe pre 1955 i post 1955, w których motocykle klasyfikowane zostały pod względem pojemności skokowej silnika. Odrębną grupę stanowiły motocykle japońskie z lat 70-tych, które ścigały się w oddzielnych biegach.

Dalsza część relacji oraz lista uczestników poniżej w "czytaj więcej" (kliknij)


Rocznica śmierci

Wspominamy Kolegów, którzy od nas odeszli w minionym okresie...

W tym tym tygodniu mija trzecia śmierci śp Adama Piskorskiego (+5.06.2011r.) -byłego członka naszego Klubu, którego pamiętamy jako aktywnego działacza PZMot, świadczącego usługi pomocy drogowej i znanego w regionie miłośnika starej motoryzacji. W kwietniu minęła pierwsza rocznica śp. Mirosława Mazura (+20.04.2013r.) -byłego członka Automobilklubu Lubelskiego, twórcy pierwszej repliki "Syreny Sport". W najbliższym czasie przypadają rocznice śmierci dwóch innych znanych i zasłużonych działaczy PZMot. - śp Jana Żabińskiego (+9.07.2000r.) -pierwszego prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego i śp. Romana Pijanowskiego -byłego wieloletniego prezesa ZG PZM (+12.07.1993r), których łączyła wieloletnia znajomość i przyjaźń. Cześć Ich pamięci ! 


Zlot Zabytków

4. Biłgorajski zlot ”oldtimerów”.

Na biłgorajskim autodromie, w dniu 1 czerwca 2014r. Automobilklub Biłgorajski przy współpracy z Biłgorajską Grupą Miłośników Zabytków „Oldtimer” oraz UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, zorganizowały plenerową imprezę motoryzacyjną - 4. Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich (historycznych). Obawy organizatorów imprezy o frekwencję, były w pełni uzasadnione, bowiem odnotowano najniższą, jak dotychczas, liczbę prezentowanych pojazdów na zlocie – nieco ponad 30. Na tor kartingowy przyjechało 25 aut i 5(?) motocykli. Szkoda, że kapryśna aura, jaka panowała w ostatnich dniach w naszym kraju sprawiła, że duża część regionalnych miłośników i posiadaczy „oldtimerów” nie odważyła się na udział w zlocie. Tym bardziej należy żałować, bo w tym dniu było pochmurno i wietrznie ale przecież nie padało (?!), co można uznać za jakiś dobry znak z góry, który dobrze wróży na przyszłość tej wyjątkowej urody imprezie.! W programie zlotu były stałe pozycje jak - prezentacja pojazdów i uczestników zlotu, wybór najładniejszych pojazdów w kategorii "motocykle" i "samochody" oraz parada pojazdów po torze. Zaplanowane specjalnie dla dzieci, w związku z ich świętem, pokazy modeli latających w wykonaniu członków Klubu Modelarskiego LOK w Biłgoraju, nie odbyły się, ale jedynie krótki pokaz modeli kołowych. Dla tych najmłodszych nie zabrakło za to słodyczy i naklejek zlotowych, które zawsze dzieci chętnie zbierają.

Na zlot przyjechało kilka aut zabytkowych, posiadających żółte tablice i to one były wyróżnione w pierwszej kolejności a właściciele odebrali okazałe puchary oraz upominki. W następnej kolejności pucharami i dyplomami wyróżniono inne, najlepiej prezentujące się pojazdy różnych marek i roczników, które kiedyś można było spotkać na polskich drogach.

Poniżej w "czytaj więcej" (kliknij), dalsza część relacji ze zlotu, lista uczestników oraz o zlocie w biłgorajskich mediach -(tym razem -bilgorajska.pl). Postaramy się zamieścić galerię -a może znalazłaby się osoba, ktora przesłałaby nam trochę ciekawych fotek -z góry dziekujemy!/zł/"OLDTIMER PROFI" - 2014

 

"OLDTIMER PROFI" - 2014 -Biłgoraj - Autodrom, 15 czerwiec 2013 r.(niedziela)Obrazy: oldtimer_profi.jpg

Wyścigi Motocykli Zabytkowych. Plenerowa Wystawa Motocykli Zabytkowych.

Biłgorajska Grupa Miłośników Zabytków ,,OLDTIMER'', Automobilklub Biłgorajski oraz Uczniowski Klub Sportowy Moto-Kart ,,ENERGETYK'' przy RCEZ Biłgoraj, mają przyjemność zaprosić wszystkich miłośników motocykli zabytkowych na drugą w naszym regionie, wyjątkowej urody imprezę motorową z klasykami pn.„ OLDTIMER PROFI'' 2014, która odbędzie się w dniu 15.VI.2014r. w Biłgoraju, na autodromie RCEZ przy ul. Motorowej (tor kartingowy). Ale też przy tej okazji zapraszamy wszystkich posiadaczy motocykli zabytkowych, którzy "mają wolne" w niedzielę – 15 czerwca (od godz. 11:00) na przyjazd w tym dniu swoim "klasykiem" (motorower, motocykl, auto). Serdecznie zapraszamy!!!

Poniżej w "czytaj więcej" (kliknij): Program godzinowy zawodów w dniu 15.06.2014r. - formularz ZGŁOSZENIA uczestnika - Regulamin Ramowy Zlotu i Regulaminy Konkursów. Informacje pod tel. Wiesiek -660706492.

Zgłoszenie udziału Oldtimer Profi 2014 


Cross Car Race

2 Runda Pucharu "Cross Car Race" 2014.s

W dniu 18 maja (niedziela) 2014r. na biłgorajskim autodromie została rozegrana 2 Runda Pucharu -"Cross Car Race" 2014 (CCR) -amatorskich wyścigów samochodowych, w której wzięło udział 23 kierowców -zawody ukończyło 16.  Jednym ze współorganizatorów zawodów jest Automobilklub Biłgorajski. Klasyfikacja indywidualna wyścigów ("pudło"): 1. Piotr Ordecki; 2. Piotr Bosak; 3. Ireneusz Pawlos. Klasyfikacja zespołowa: 1. Judo Rally Team; 2. Drużyna Wojtka i Rodzyna; 3. Jandar Team.

Jak "na gorąco" imprezę podsumował dyrektor 2 rundy Cross Car Race -Tomek Rapkiewicz-Dyl -"Tym razem zawodom towarzyszyła wręcz letnia aura, co sprawiło tłumne przybycie publiczności i fanów tego sportu, którzy mieli frajdę oglądać zmagania kierowców na biłgorajskim autodromie. Dzięki suchej nawierzchni toru wyscigi skorzystały na dynamice i widowiskowości, obfitowały w owocne wyprzedzania. Jak zawsze, organizatorzy cieszą się, że wyścigi przebiegały sprawnie, w atmosferze "fair play" i bez przykrych niespodzianek. Kolejna runda  zawodów zaplanowana jest pod koniec wakacji - 24.08.2014. Przy okazji, chciałbym podziękować koleżankom i kolegom za udzieloną pomoc w przeprowadzeniu imprezy." - Najlepszym indywidualnie i zespołowo, zostały wręczone pamiątkowe puchary. Informujemy, że w najbliższym czasie, postaramy się zamieścić w naszej galerii fotoreportaż z tych zawodów a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na zaprzyjaźnionym portalu bilgoraj.com.pl -pod adresem: http://bilgoraj.com.pl/cross-car-race-po-raz-drugi-w-bilgoraju,,4,11,11,1,11900,n.html.  

/zł/